Nadace v médiích

Prof. Komárek v pořadu Sama doma

Česká televize - 23. května 2017

Prof. MUDr.Vladimír Komárek, CSc. spoluzakladatel a předseda správní rady NDM představil naši nadaci v pořadu České televize Sama doma. Jeho vystoupení je možné shlédnout na následující adrese:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1148499747-sama-doma/217562220600074/obsah/545263-nadace-detsky-mozek

_______________________________________________

Právníci Dětskému mozku

EURO č. 5 - 31. ledna 2011 – Pozitivní zprávy

Největší česko-slovenská advokátní kancelář Havel, Holásek finančně podpořila Nadaci Dětský mozek a věnovala finanční dar 100 tisíc korun. Předání symbolického šeku se uskutečnilo v rámci slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Právník roku 2010, kde z rukou partnera advokátní kanceláře Havel & Holásek  Roberta Nešpůrka  převzala sponzorský dar za Nadaci Dětský mozek její ředitelka Miroslava Weiglová.
 


 

Řežábkova narozeninová charita

Česká pozice.cz  23.prosince 2010,  Ištván Léko

Člen Bankovní rady ČNB Pavel Řežábek vybral na svých padesátinách 210 tisíc korun pro Nadaci Dětský mozek.

© ČNB
Člen Bankovní rady ČNB Pavel Řežábek využil oslavu svých padesátin k dobročinným účelům.

Na narozeninový večírek nenoste žádné dárky, ale pošlete peníze na účet nadace, která se stará o postižené děti. Tento unikátní způsob charity začíná i u nás využívat čím dál víc lidí. Jsou to zatím bez výjimky vrcholní manažeři. Letos v listopadu použil oslavu svých padesátin k dobročinným účelům člen Bankovní rady ČNB Pavel Řežábek. A pro Nadaci Dětský mozek vybral přes 210 tisíc korun.

Podpora dětí
Pavel Řežábek již před léty, ještě jako generální ředitel Konsolidační banky Praha a posléze České konsolidační agentury, zavedl pro kolegy tradiční vánoční sbírku na konkrétní projekty spojené s podporou dětí z dětských domovů. „Právě proto jsem se při příležitosti svých padesátin rozhodl podpořit projekt, který mne již dříve zaujal, a zároveň poskytl jistotu, že finanční prostředky budou efektivně využity. Ze všech těchto důvodů jsem se rozhodl požádat své přátele o zaslání finančního příspěvku Nadaci Dětský mozek jako nejlepšího dárku, který mi u příležitosti mých narozenin mohou dát,“ řekl ČESKÉ POZICI Řežábek.

Na pozvánku na narozeninový večírek si vypůjčil citát z Goetheho: „Člověk je bohatý tím, co učinil pro druhé.“ Stejným způsobem své narozeniny oslavil nedávno i prezident Česko-německé obchodní a průmyslové komory Radomír Šimek a šéf společnosti Comenius Karel Muzikář starší. Ten takto vybral víc než 600 tisíc korun pro Domov sv. Karla Boromejského v Praze v Řepích.

Velkorysý dar
Nadaci Dětský mozek založil v roce 1992 profesor Vladimír Komárek, který je v čele její správní rady. Posláním nadace je všestranná podpora dětí i dospělých s postižením centrální nervové soustavy. Během téměř 20leté činnosti nadace rozdělila víc než 40 milionů korun. Roční režijní náklady nadace jsou udržované na pouhých šesti procentech.

„V úvodu poslední výroční zprávy jsem si posteskl, že Nadace Dětský mozek může pomoci jen malému počtu rodičů dětí s těžkým postižením nervové soustavy. Proto mě velmi potěšilo, že se na sklonku tohoto roku podařilo zásluhou ,osvíceného oslavence‘ a jeho blízkých přátel shromáždit neuvěřitelnou částku ve výši blížící se čtvrt milionu korun,“ řekl ČESKÉ POZICI Komárek. A dodal: „Tento velkorysý dar nám umožní přispět mnoha zoufalým rodičům na asistentskou péči či drahé pomůcky, a tím výrazně zlepšit kvalitu života nejen malých pacientů, ale i jejich rodin. Jménem všech členů správní rady děkuji za mimořádnou pomoc a přeji jak oslavenci, tak dalším donátorům zasloužený vánoční klid a mír v duši.“

Osm rodin
Odborná komise složená ze členů správní rady v čele s profesorem Komárkem rozdělila vybranou částku 210 583 korun osmi rodinám:

  • 40 tisíc korun speciální škole na osobní asistenci pro osmiletého Martina s diagnózou dětská mozková obrna, spastická kvadruparéza (částečně ochrnutí všech čtyř končetin)
  • 35 tisíc na zdravotní kočárek pro sociálně slabou rodinu tříletého Petra s neurologicky centrálním hypotonickým syndromem
  • 33 tisíc na úhradu vozíku pro čtyřletého Jakuba se spinální muskulární atrofií
  • 28 tisíc na osobní asistenci pro pětiletou Haničku, u níž byla diagnostikována dětská mozková obrna
  • 24 tisíc na osobního asistenta pro šestiletou Terezku s těžkou formou dětské mozkové obrny
  • 22 tisíc na zakoupení rehabilitačního zařízení pro jedenáctiletou mentálně retardovanou Tamaru, jejíž matka je samoživitelka
  • 18 tisíc na mechanický vozík pro Michala, osmnáctiletého mladíka s diagnózou spastická kvadruparéza
  • téměř 11 tisíc na koupi rehabilitačního vozíku pro devítiletou Lenku s diagnózou dětská mozková obrna

Sponzorují    ČSOB     Chamanne     Řízení letového provozu     Diplomatic Spouses Association