O nás

Nadace Dětský mozek byla založena v roce 1992 doc. MUDr. Vladimírem Komárkem, CSc., RNDr. Ing. Jiřím Němcem a JUDr. Alešem Pejchalem díky finančnímu daru Františka Myšáka, jeho ženy Heleny a jeho sestry Ludmily (provdané Paulové). Rodina Myšákova vlastnila od roku 1911 slavnou cukrárnu ve Vodičkově ulici.

Paní Helena Myšáková se po smrti svého manžela Františka rozhodla věnovat nadaci ještě další finanční částku a tak vznikl z jejího podnětu jeden z dlouhodobých projektů nadace projekt ,,Domácí a respitní péče Konto Františka Myšáka‘‘. Přáním donátorky bylo, aby konto, nesoucí jméno jejího muže pomáhalo starým a bezmocným lidem zůstat žít ve svém domově i v době, kdy už budou odkázáni na péči a pomoc druhých.

Základní nedotknutelné nadační jmění i díky příspěvku z Nadačního investičního fondu vzrostlo na částku 53 910 000 korun. Výnosy z této částky poskytuje nadace v souladu se svým posláním ,,všestranně podporovat děti i dospělé s postižením nervového systému‘‘.

Pomoc je uskutečňována poskytováním finančních příspěvků fyzickým osobám nebo udělováním finančních grantů právnickým osobám (zařízením, která zabezpečují respitní a domácí péči, asistenční službu nebo vzdělání osobám s postižením).

Nadace Dětský mozek působí celorepublikově a od roku 1999 je členem Fóra dárců - Asociace nadací a Asociace nadačních fondů

Specifika Nadace Dětský mozek:

-neúčtujeme si žádnou provizi - všechny prostředky, které dostaneme od dárců, věnujeme potřebným

- kromě pomoci rodinám a zařízením poskytujeme rodičům, kteří se starají o své blízké, bezplatný poradenský servis v sociálně - právní oblasti

- v roce 2012 jsme získali jako jedna z prvních nadací v ČR Známku kvality Fóra dárců. Známka slouží jako záruka a kontrola transparentnosti a ověřené kvality nadačního subjektu

- velkého ocenění se dostalo naší nadaci na sklonku roku 2010, kdy byla zařazena mezi nejlepší české společnosti v žebříčku prestižní soutěže "Českých 100 nejlepších za rok 2010" v kategorii Zdraví – vzdělání - humanita. Soutěž vypisuje každoročně panevropská společnost COMENIUS.

Sponzorují    ČSOB     Chamanne     Řízení letového provozu     Diplomatic Spouses Association